close
تبلیغات در اینترنت
سردار رشید سپاه اسلام جانباز شهید الماس آرندی
loading...

بسیجیان محله اردشیری-قائمیه

الماس آرندی یكی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس، پس از تحمل سال‌ها رنج و مرارت جراحت‌های دوران دفاع مقدس، صبح روز 1392/1/21 در بخش «چنارشاهیجان» به لقاء‌الله پیوست و به همسنگرانش ملحق شد. پیكر جانباز الماس آرندی، روز 1392/1/25 ساعت 8:30، از مصلای نماز جمعه قائمیه به سمت آرامستان محله اردشیری تشییع و در آن محل به خاك سپرده شد   برای مطالعه زندگی نامه، وصیت نامه و دیدن عکس های بیشتر از سردار سرافراز اسلام جانباز الماس آرندی به ادامه مطلب بروید... حضرت امام خامنه اي (مدظله…

امین علوی بازدید : 418 جمعه 13 ارديبهشت 1392 زمان : 16:18 نظرات ()

شهید آرندی

الماس آرندی یكی از جانبازان هشت سال دفاع مقدس، پس از تحمل سال‌ها رنج و مرارت جراحت‌های دوران دفاع مقدس، صبح روز 1392/1/21 در بخش «چنارشاهیجان» به لقاء‌الله پیوست و به همسنگرانش ملحق شد.

پیكر جانباز الماس آرندی، روز 1392/1/25 ساعت 8:30، از مصلای نماز جمعه قائمیه به سمت آرامستان محله اردشیری تشییع و در آن محل به خاك سپرده شد

  برای مطالعه زندگی نامه، وصیت نامه و دیدن عکس های بیشتر از سردار سرافراز اسلام جانباز الماس آرندی

به ادامه مطلب بروید...

شهید آرندی

شهید الماس آرندی

شهید آرندی

الماس آرندی

سردار آرندی

سردار الماس آرندی

سردار آرندی

حضرت امام خامنه اي (مدظله العالي):
وصيت نامه شهيد را بخوانيد، اين توصيه در کلامات گهر بار حضرت امام خميني(ره) نيز ديده مي شود.

در اين مجال فرصتي دست داد تا با هم مروري داشته باشيم بر گزيده اي از دست نوشته هاي سردار رشيد سپاه اسلام برادر پاسدار جانباز الماس آرندي که از پانزده نامه که در زمان جنگ تحميلي براي خانواده اش فرستاده بود، گرفته شده است.

گزيده اي از دست نوشته هاي سردار رشيد سپاه اسلام
بسیجی جانباز الماس آرندي

بسم الله الرحمن الرحيم


و لا تحسبين الذين قتلو في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهبم يرزقون
از شهيداني مثل تبار هابيل و از محمد (ص) درس مي گيريم تا رهروان راه راستين آنها تا پيوستن به لقاء الله باشيم...انشاالله
خدايا، دوست دارم، هميشه قبل از اينکه سخني بگويم به ياد تو باشم.
خدايا اکنون که در جبهه هستيم و از مکتبم که دين مقدس اسلام مي باشد نگهداري مي کنيم و نمي گذاريم اين کافران بعثي که مشتي فريب خورده هستندو دارند با خدا مي جنگند به ما توفيق عنايت فرما که جلوي اين از خدا بي خبران را بگيريم و نگذاريم ذره ايبه اين خاک اسلامي تجاوز کنند.
پس ما که پيروان امام حسين(ع) هستيم استقامت خواهيم کرد با مال و جانمان و اعدو الهم ما استطعتم من قوه کشته شدن در راه خدا افتخاري است براي ما مسلمين.
انسان اگر خودش با روحيه تصميم بگيرد و درس انسان سازي را بخواند و با قاطعيت عمل کند و خدا را فراموش نکند هر مشکلي داشته باشد حل مي شود.
نفس انسان او را به انحراف مي کشد. شيطان مي گويد چرا تو منزل و زندگي مرفهي نداشته باشي؟ اين است که شيطان لحظه به لحظه در کمين است، انسان خود ساخته را شيطان نمي تواند فريب دهد. خدايا به ما توفيق شهادت بده. خدايا اگر هزار بار اين بنده حقيرت را بکشي و زنده کني هنوز کم است، خدايا کمکم کن تا در اين امتحان الهي قبول شوم. خدايا کمکم کن تا رويي داشته باشم که بتوانم امامم، حسين(ع) را ببينم. خدا به ما توفيق داد ما بنده گان خوار و ذليل و گناه کار که در اين جهاد شرکت کنيم و در راه خدا بجنگيم و کشته شويم تا در آخرت امام حسين(ع) شفا خواه ما شود و رويي در جلو حضرت فاطمه زهرا (س) داشته باشيم. وقتي انسان در صحنه حق و باطل نيست چه به نماز ايستاده باشد و يا به شراب نشسته باشد، هر دو يکي است پس هرکس بايد از حق و باطل با خبر باشد. خدايا گناهکارم، رويي که حسين(ع) را صدا بزنم ندارم، رويي که امام زمان را صدا بزنم ندارم، خدايا کمکم کن تا از اين گرداب گناه نجات پيدا کنم. بنده حقيرت قلبش شکسته و در قلبش جايي جز حسين(ع) و اهل بيتش ندارد. مي روم تا فاطمه زهرا(س) کمکم کند، با قلبي شکسته و چشمي گريان. خدايا من گناهکارم، به شخص کوچکي متکي نشده ام. اينقدر صدايش مي زنم تا خسته شوم.
والسلام
انشاالله که تا ظهور امام زمان (عج) انقلاب اسلامي ادامه دارد و امام زمان ما را در بالا نگه داشتن پرچم امام خميني رهبر کبير شيعيان جهان و بنيان گذار انقلاب اسلامي توفيق دهد و خداوند در سرتاسر جهان پايدارش کند.


و آن کس که تو را شناخت جان را چه کند؟
                                    فرزند و عيال و خانمان را چه کند؟
                                                         ديوانه کني هر دو جهانش بخشي
                                                                               ديوانه تو هر دو جهان را چه کند

زندگي نامه سردار رشيد سپاه اسلام
بسیجی جانباز الماس آرندي


برادر آرندي در سال 1333 در شهر قائميه در خانواده اي متدين به دنيا آمد. وي پس از طي دوران طفوليت تحصيلات خود را در مقطع ابتدايي در شهر قائميه و متوسطه را در شهر کازرون ادامه داد. در سال 1352 به حوزه نظام وظيفه معرفي گرديد و دو سال سربازي خود را در شهر هاي فسا و داراب انجام داد. وي که از روحيه ورزشکاري و پهلواني برخوردار بود در دوران سربازي به ورزش هاي جودو و کشتي روي آورد و با قهرماني در پادگان داراب براي مسابقات کشوري انتخاب و اعزام شد، که موفق به کسب مقام سومي شد، در همان سال به دليل آمادگي بالاي بدني و کشتي هاي خوبي که گرفت از طرف باشگاه شهداد(زمان طاغوت) براي آموزش جهت شرکت در مسابقات انتخابي تيم ملي دعوت شد. اما پدر و مادر پيرش مخالفت کردند که ايشان هم خواسته پدر و مادر را محترم شمرد و به تهران نرفت.
با شکل گيري انقلاب اسلامي، ايشان هم به سيل خروشان مبارزات امت اسلامي پيوست و براي به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي از هيچ کوششي فرو گذار نبود. ايشان در سال 1359 تشکيل خانواده داد که ثمره ازدواجشان 4 فرزند پسر بود. پس از شروع جنگ تحميلي از سوي رژيم متجاوز عراق، نداي «هل من ناصر ينصرني» رهبر خويش را لبيک گفته و به صحنه کارزار وارد شد. وي در طي ساليان حضور خود در جبهه هاي نبرد خدمات شايان توجهي بر جاي گذاشت، و افتخار ها آفريد که در ادامه به قسمتي از آن اشاره مي کنيم:
1- ايشان با فروش اموال شخصي خود ازجمله زمينهاي زراعي و خودروي شخصي اقدام به تشکيل بسيج در قائميه و به عهده گرفتن مسئوليت آن نمود.
2- اعزام به پادگان امام حسين(ع) شيراز و دوره آموزش نظامي و عقيدتي پاسدار رسمي
3- اعزام به جبهه سوسنگرد(گردان شهيد علم الهدا)، عمليات مقدماتي ثامن الائمه (مسئول شناسايي و اطلاعات و عمليات)
4- مسئول محور مهندسي رزمي
5- فرمانده يگان رزم عشاير
6- فرمانده گروهان
7- فرمانده گردان پدافند
8- جانشين فرمانده گردان
9- فرمانده گردان
10- پادگان امام حسين(ع) (آموزش نظامي و دوره انفجارات)
11- تيپ امام سجاد(ع) عمليات بزرگ فتح المبين مسئوليت فرمانده گردان شهيد دستغيب
12- لشکر المهدي عمليات حاجي عمران غرب و عمليات کوه هاي کاني مانگا و سنگ معدن مسئول گردان قمر بني هاشم (ع) و مهندسي رزمي
13- تيپ فاطمه الزهرا(س) مسئوليت فرمانده گردان 987 و گردان حضرت زينب(س) شرکت در عمليات والفجر1 و پاسگاه زيد و کوشک
14- لشکر المهدي(عج) مسئوليت رزمي عمليات بدر، پاسگاه طلائيه عراق، عمليات بدر
15- لشکر فجر مسئول هماهنگي گردان ها و عمليات جزيره مجنون
16- سپاه نورآباد ممسني
17- لشکر فجر مسئوليت در طرح و عمليات
18- لشکر فجر مسئوليت فرمانده گردان
19- نورآباد ممسني مسئول طرح و عمليات
20- سپاه نورآباد ممسني مسئول ناحيه مقاومت بخش دشمن زياري
21- سپاه عشاير مسئوليت فرمانده تيپ ويژه عشايري
22- لشکر المهدي (عج) کربلاي4و5 مسئول مهندسي رزمي و معاون محور
23- مسئولناحيه مقاومت کوهمره سرخي، بخش سياخ دارنگون و تشکيل بيش از 200 پايگاه مقاومت عشايري و مسئول تربيت بدني در خصوص ورزش هاي بومي عشايري در رابطه با مسابقات کشوري
24- از طرف لشکر فجر در پادگان شهيد صدوقي اهواز براي دوره آموزش فرمانده گرداني تخصصي در سطح آموزش نقشه خواني با مقياس نقشه هوايي و آموزش مانور ها در عمل
اين تنها گوشه اي از افتخارات و مسئوليت هاي ايشان در دوران دفاع مقدس بوده است.
پس از پايان جنگ تحميلي تا سال 1370 به خدمت مقدس خود در سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ادامه داد و در همين سال به علت مشکلات روحي و جسمي نبرد 8 ساله، که ناشي از گاز هاي شيميايي و موج هاي انفجار بود از سپاه استعفا داد که به دليل لياقت ها و دلاوري هاي ايشان استعفايش پذيرفته نشد اما به ناچار خانه نشين شد، اما با مجموعه سپاه ارتباطش را قطع ننمود و همواره پيرو خط ولايت و دستاورد هاي انقلاب و آرمانهاي شهدا بود.
ايشان در تاريخ 17/9/1387 بازنشسته گرديد و پس از 25 سال تحمل رنج و سختي ناشي از جراحات وارده در دوران جنگ تحميلي، نهايت در تاريخ 21/1/1392 قفس تن بشکست و در جوار افلاکيان سکني گزيد.

عروج شهادت گونه آن دلير مرد عاشورايي و جانباز سرافراز سپاه اسلام برادر الماس آرندي را به خانواده صبور ايشان و جامعه ولايت مدار ايران اسلامي تسليت عرض مي نماييم.

روحش شاد، يادش گرامي و راهش پر رهرو باد

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط گمنام در تاریخ 1392/9/4 و 11:25 دقیقه ارسال شده است

خدا رحمتش کنه
پاسخ : با سلام و درود بر شما.جسارتا در اکثر عکسها اصطلاحا عمل روتوش انجام میگیرد.اما در زمینه تغییر حالات موجود در عکس هرگز.انشاالله که خداوند همه مارا به راه راست هدایت فرماید.

این نظر توسط اردشیری در تاریخ 1392/5/22 و 17:53 دقیقه ارسال شده است

فرازی از دست نوشته های شهید آرندی:
وقتي انسان در صحنه حق و باطل نيست چه به نماز ايستاده باشد و يا به شراب نشسته باشد، هر دو يکي است پس هرکس بايد از حق و باطل با خبر باشد.


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
Profile Pic
این وبلاگ را هدیه می کنیم به روح پاک و مطهر شهدای این محله ازجمله فرهنگی شهید فرج الله رضازاده، شهید نعمت الله الماسی، شهید عیسی اردشیری، نوجوان شهید جانمحمد اردشیری، نوجوان شهید عسکر واضع، دانشجوی شهید خداداد رضازاده، سردار پاسدار شهید کریم رضازاده، سروان شهید محمد علی جمشیدی، سردار سرافراز سپاه اسلام جانباز شهید الماس آرندی و جانباز سرافراز اسلام طمراسب مهرابی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • مطالب
  نظرسنجی
  نظر شما درباره طرح و موضوعات وبلاگ ما چیست؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 140
 • کل نظرات : 38
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 14
 • آی پی امروز : 11
 • آی پی دیروز : 13
 • بازدید امروز : 51
 • باردید دیروز : 26
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 7
 • بازدید هفته : 102
 • بازدید ماه : 468
 • بازدید سال : 5,135
 • بازدید کلی : 45,917